Best bookmaker bet365 Bonus

Menu

Poročilo: Čistilna akcija na Zlatem polju

Čistilna akcija na območju KS Zlato polje v soboto 28. 3. 2015 Najprej bi se radi zahvalili vsem, ki ste se vabilu na čistilno akcijo odzvali in prispevali nekaj svojega prostega časa, da bo naše okolje lepše. Zahvala gre tudi ravnatelju OŠ Franceta Prešerna g. Žitniku in ostali ekipi šole, ki nam vsako leto nudijo pomoč pri izvedbi akcije in gostoljubje v jedilnici šole, kakor tudi Mestni občini Kranj, ki nam z deležem finančne pomoči omogoča lažjo izvedbo akcije. Čistilne akcije smo se letos v KS Zlato polje lotili že 7. Leto zapored. Krajani KS Zlato polje smo čiščenje izvajali na bolj »nevarnih« predelih krajevne skupnosti. S tem mislimo predvsem predele, kjer nam je že iz preteklih let poznano dejstvo o prisotnosti večjega števila odvrženih uporabljenih injekcijskih igel, ter na terenih s težjo dostopnostjo. Pričetek oz. zbor je bil ob 9.00 uri pred OŠ France Prešeren. Sodelujočim so bile razdeljene zaščitne rokavice, vrečke za smeti, bon za toplo malico in nekaj pijače za lažje delo. Odrasli krajani smo se letos razdelili v 4 skupine. Vsaka je imela točno določeno območje za čiščenje in sicer: okolico parkirišča za transformatorsko postajo Elektro Gorenjska, okolico kurilnice pri Dijaškem domu, SZ del okolice Kalije in Gozdarja ter območje okrog parkirišča in stare zapuščene kurilnice nasproti Zdravstvenega doma Kranj. Okrog 11.00 ure se je čiščenje končalo in vsi udeleženci so dobili toplo malico in osvežilno pijačo. Akcija je bila v celoti zaključena ob 12.30 uri, brez poškodb in brez nepredvidenih zapletov. Letos je bilo pobrano nekaj manj smeti, kot prejšnje leto, prav tako pa tudi manj uporabljenih injekcijskih igel. Takšen rezultat je razveseljiv, saj se na ta način kažejo pozitivni učinki vsakoletnega vztrajanja pri organizaciji akcije. Čeprav bi bila udeležba krajanov, glede na število prebivalcev Zlatega polja, lahko precej večja, pa nas zadovoljstvo in navdušenje udeležencev, ki se z akcije vračajo z občutkom, da so naredili nekaj dobrega zase in za okolico, vedno znova prepriča, da pri organizaciji čistilne akcije vztrajamo vsako leto znova. Kot organizatorji smo že odločeni, da bomo čistilno akcijo izvedli tudi v letu 2016 in bi si iskreno želeli še več udeležencev, zato vas že sedaj vabimo, da se nam v naslednji čistilni akciji spomladi 2016 pridružite v še večjem številu. O izvedbi akcije boste pravočasno obveščeni. Vsem sodelujočim še enkrat zahvala za prispevek k čistejšemu okolju. (K.P.)

Tukaj si lahko ogledate nekaj utrinkov s čistilne akcije 2015 na Zlatem polju:

 

back to top

The Best bookmaker bet365