Best bookmaker bet365 Bonus

Menu

Četrti mednarodni festival likovnih umetnosti v Kranju

Kranj, 6. oktober 2015 - Likovno društvo Kranj s predsednikom umetniškega sveta in umetniškim vodjem 4. Mednarodnega festivala likovnih umetnosti Kranj – ZDSLU 2105 mag. Klavdijem Tutto je pripravilo odprtje glavnega dela festivala s sprehodom po 14 prizoriščih starega Kranja, v osmih galerijskih prostorih izven starega Kranja pa so bile razstave odprte že predhodno.

Na uvodnem delu v galerijskih prostorih Mestne hiše je prisotnim najprej izkazala dobrodošlico direktorica Gorenjskega muzeja mag. Marjana Žibert. Številne obiskovalce, umetnike iz Slovenije in iz tujine, pa je s spodbudnim nagovorom pozdravila tudi mag. Marie-Thérése Hermges, direktorica Avstrijskega kulturnega foruma v Ljubljani, ki je tudi finančno podprl festival. Akademski slikar in profesor na Naravoslovnotehniški fakulteti, profesor Darko Slavec, je predstavil vsebino dveh katalogov, ki predstavljata avtorje iz 17 držav. Vodja festivala mag. Klavdij Tuta je po uvodnem delu udeležence popeljal po vseh galerijskih prostorih v starem Kranju, vse do galerije dr. Ceneta Avguština na Zavodu za varstvo kulturne dediščine, kjer so bile podeljene nagrade oziroma priznanja izbranim avtorjem. V zaključnem delu je bila odprta tudi razstava akademskega slikarja Nikolaja Bera. Avtorja je predstavil dr. Milček Komelj. Nikolaj Ber je tudi letošnji dobitnik častnega priznanja Zveze društev likovnih umetnikov Slovenije za življenjsko delo na temo Pokrajine. Priznanje mu je izročil predsednik združenja Andrej Sedmak.

back to top

The Best bookmaker bet365